Zabezpečení firem a domácností, na které se můžete spolehnout

Počet krádeží, loupeží a násilných vloupání do bytů, domů a firem každým rokem roste, a je tedy patrné, že vlastní opatrnost Vás dnes od nezvané návštěvy již neochrání. Současná doba bohužel přeje zlodějů, jejichž drzost nezná mezí. Neodradí je bezpečnostní zámky, zavřená okna ani přítomnost majitele v době krádeže, není tedy radno brát zabezpečení objektů na lehkou váhu.

Nabízí se tedy otázka, jak nejlépe odradit zloděje od Vašeho majetku. Nejlepší volbou je koncentrace co nejvíce bezpečnostních prvků najednou. Riziko vloupání tedy můžete snížit instalací alarmu s napojením na pult centrální ochrany, kamerového systému, bezpečnostních oken a dveří, ale i léty osvědčenými hlídacími psy. Zloději si vždy pečlivě vybírají tu nejsnazší kořist, nedejte jim tedy záminku k tomu, aby si vybrali právě Váš majetek! S rostoucí poptávkou po zabezpečovacích systémech se však na trhu objevuje větší množství nekvalitních alarmů, na které je třeba dávat pozor. Tyto zařízení mají krátkou životnost, vyvolávají falešné poplachy a v případě nouze se na ně nedá stoprocentně spolehnout, jedná se tedy pouze o zdánlivou úsporu.

Zabezpečení domu

Jaké jsou technologie nejúčinnějších systémů?

K osvědčeným způsobům zabezpečení kancelářských i obytných prostor patří alarmy. Platí zároveň to, že čím novější produkt, tím lepší, jelikož zloději nemohou mít odpozorované chování bezpečnostních zařízení. Pro co nejlepší ochranu se vyplatí kombinovat různé prvky zabezpečení jako je elektronický alarm, mechanické zábrany, kamery a podobně. Bezpečnostní systémy si nechte nainstalovat od renomované bezpečnostní agentury s dlouholetou praxí a profesionálním servisem, právě touto cestou si totiž můžete být zcela jisti tím, že bezpečnostní zařízení je nainstalováno správně a spolehlivě.

Instalace zabezpečení firem a domácností se velmi často spojuje i s montováním ochrany pro případ požáru, úniku plynu, vody, s ochranou při zvýšené koncentraci CO2, s regulací teplot, dálkovým ovládáním spotřebičů, topidel a podobně.

Elektronické zabezpečovací systémy

Jak fungují špičkové inteligentní systémy?

Pokud toužíte po opravdu špičkovém zabezpečení bytu, domu, kanceláře či kteréhokoli jiného objektu, určitě Vás zaujme komplexní inteligentní systém. Díky němu máte totiž kontrolu nad celým objektem, a můžete tak aktivovat či deaktivovat ochranu různých částí objektu, ovládat dálkové zámky dveří, bran či oken, a dokonce i ovládat různé spotřebiče. Přitom máte skrze mobilní telefon či počítač neustále pod kontrolou stav objektu. Pokud systém zaznamená narušitele, vyšle informace na pult centrální ochrany (PCO), a bezpečnostní společnost, policie nebo i hasiči tak mohou okamžitě zasáhnout.

Zajímavou alternativou mohou být patrolové služby, které jsou reprezentovány příslušníky fyzické ostrahy. Fyzická ostraha nepravidelně kontroluje okolí hlídaného objektu a zkontroluje, zda je vše v pořádku.

Požadavky na zabezpečení firem a domácností se znatelně liší případ od případu, čemuž následně odpovídá i cena bezpečnostních systémů. Pokud však stojíte o opravdu nejlepší a nejspolehlivější systém zabezpečení, díky kterému si můžete užívat pocitu klidu a jistoty, pak vsaďte na následující prvky zabezpečení:

  • Pohybové senzory
  • Bezpečnostní kamery a kamerové systémy
  • Detektory roztříštění skel
  • Ovladače společné pro ovládání systému a pohonu bran nebo vra

Fyzická ostraha - psovod