Zabezpečení dveří - Nečekejte, až Vám zloději otestují zabezpečení dveří

Všude dobře, doma nejlépe. Domov je pro většinu z nás místo, kde se chceme cítit nejlépe. Příjemnou atmosféru však netvoří jen útulný interiér, dobré jídlo a lidé, na kterých nám záleží, ale také pocit bezpečí. I v tomto případě platí, že nejlepší obrana před nechtěnou návštěvou je nepodceňovat situaci a odradit zloděje hned na začátku, a to kvalitním zabezpečením dveří.

Bezpečnostní dveře spolehlivě ochrání nejen Vás, ale i Váš majetek

Existuje hned několik variant, kterými můžete zloděje spolehlivě odradit hned na začátku. Nejúčinnější je kombinace kvalitních bezpečnostních dveří se zámkem, ve kterém nechybí cylindrická vložka nejlépe čtvrté třídy. Další důležitý bezpečnostní prvek je systém ukotvení bezpečnostních dveří, měly by být ukotveny hned na několika místech, to zajištuje mimo jiné i ochranu proti vysazení z pantů.

Cylindrická vložka a dveřní kování odradí zloděje na první pohled

Investici do kvalitního zámku si dobře promyslete. Klasický zadlabávací zámek je sice snadno dostupný, ale obvykle bývá poruchový. Nechtěný, samozvaný návštěvník se většinou vyzná od pohledu, a tak pro něj nemusí být běžný zadlabavací zámek žádnou větší překážkou, tudíž nesmíme zapomenout na dveřní kování a cylindrickou vložku. Kvalitní cylindrická vložka má na obalu uveden údaj, který informuje o její odolnosti proti hrubému poškozování, odvrtání, vytržení, atd. Zámky obsahují také údaje o stupni bezpečnosti, podle toho, jak snadno jej lze překonat, pro lepší orientaci jsou jednotlivé třídy rozlišeny také barvou. Zámek by mělo krýt dveřní kování, které efektně doplňuje vzhled dveří a zároveň zvyšuje bezpečnost.

Další základní bezpečnostní prvky pro zabezpečení dveří

Základní bezpečnostní prvky, které však slouží spíše k informaci o nečekaných návštěvách, jsou dveřní kukátka a řetízek. Dveřní řetízek rozhodně není nepřekonatelnou překážkou, ale minimálně tvoří základní bariéru nevítaným hostům.

Vstup lze doplnit ukotvenými bezpečnostními zárubněmi. Není žádným tajemstvím, že byty v paneláku se dají velmi snadno zpřístupnit roztažením zárubní, účinnou obranou pro tyto případy je zalití zárubní řídkým betonem.

Dveře samotné lze zpevnit kovem po celém obvodu, což je chrání proti vyražení, případně je oplechovat proti prokopnutí. Panty je vhodné opatřit zarážkou proti vysazení. Doporučujeme také vícebodový systém zamykání.

Ať už se jedná o kancelář, domácnost nebo třeba garáž, při výběru bezpečnostního systému pamatujte, že chráníte osoby a věci, které máte rádi, proto jim i sobě dopřejte kvalitu. Zaručeně se to vyplatí.

Bezpečnostní zámek