IP kamerami od ABUS CZECH, s.r.o. pro zabezpečení objektů

Pohlídat si movitý i nemovitý majetek v době vaší nepřítomnosti je nyní naprostá hračka. Stačí si pořídit IP kameru např. od společnosti ABUS CZECH s.r.o., která vše ohlídá za vás. IP kamery se dají snadno připojit přes aplikaci v chytrých telefonech nebo přes rozhraní v počítači. Takže můžete v klidu odjet například na dovolenou. IP kamera se postará o bezpečnost vašeho domova nebo vašeho podniku.

ABUS security

Výhody IP kamery

·         Ovládání přes počítač či chytrý telefon

·         Sledování obrazu z jakéhokoliv místa, kde je dosah internetu

·         Ukládání dat dle zvolených parametrů

·         Detekce pohybu – IP kamera se aktivuje v okamžiku, kdy čidlo zaznamená v prostoru pohyb

·         IP kamery jsou i s podporou zvuku

·         Je možné zadat spuštění alarmu při detekci pohybu

·         Samozřejmostí je pak odeslání SMS či e-mailu, když je zaevidován neobvyklý stav monitorovaného prostoru

·         Komprese dat do formátů JPEG a MPEG – 4

·         Není nutnost pořizovat k IP kameře jakékoliv další součásti, jako je speciální monitor či speciální monitorovací centrum

Kamerový systém od ABUS

Princip fungování IP kamery

IP kamery vnímají prostor jako světlo s různou intenzitou záření, tedy s různou vlnovou délkou. CCD nebo CMOS čip tyto vlny transformuje na elektrický náboj a odešle do světločivých částí. Před dopadem na čip prochází světlo objektivem IP kamery, kde dochází k vykreslení prostoru. Optický infračervený filtr nacházející se mezi objektivem a světločivým čipem zajišťuje průchod té vlnové délky, kterou jste do systému navolili. Do obrazového procesoru je odeslán z analogu na digitál přetransformovaný obraz. DSP (Digital Signal Processor) pracuje na zlepšení kvality obrazu. Poté je obraz zkomprimován pro zmenšení velikosti souboru. Součástí IP kamery je dále centrální systém a operační a flash paměť.

Kamerový systém drátový od ABUS security

Konstrukční typy IP kamer

IP kamery se dělí podle své konstrukční charakteristiky. A to na:

1.      Fixní IP kamery – jsou pevně usazeny. Směr, kterým monitorují objekt, je dán již při jejich aplikaci do prostoru. Jejich poloha se nedá na dálku ovládat. K dispozici jsou typy s objektivem obyčejným, širokoúhlým nebo teleskopickým.

2.      IP PTZ kamery – velmi oblíbené panoramatické kamery. Jejich předností je pohyb snímání po horizontální ose a schopnost objektivu přibližovat snímaný prostor nebo objekt. Obraz je plně ovladatelný z počítače či chytrého telefonu odkudkoliv, kde je připojení k internetu nebo síti. Tyto IP kamery se dále rozlišují na mechanické a nemechanické, kdy nemechanické nabízejí větší komfort jak v ovládání, tak i ve snímání prostoru. Nemechanické jsou zcela bezhlučné a snímají prostor v navoleném harmonogramu. Mechanické musí ovládat operátor. Vrcholem IP kamer jsou pak IP PTZ dome kamery, které využívají všech dostupných funkcí IP kamer. Zároveň u nich nejde zjistit, který směr v prostoru monitorují. Jsou vhodné jak do interiéru, tak i do exteriéru.