Nečekejte, až Vám zloději otestují zabezpečení dveří

Domov je pro většinu lidí místem, kde se chceme cítit nejlépe. Příjemnou atmosféru však netvoří jen útulný interiér, dobré jídlo a lidé, na kterých nám záleží. Důležitou součástí domova je také pocit bezpečí. I v tomto případě platí, že nejlepší obrana před nechtěnou návštěvou je nepodceňovat situaci a odradit zloděje hned na začátku, a to kvalitním zabezpečením dveří.

 

Bezpecny - domov

Bezpečnostní dveře spolehlivě ochrání vše, co máte rádi

 

Bezpečnostní systémy vchodových dveří do bytů, kanceláří, ale také garáží nebo sklepů nabízejí hned několik variant, kterými můžete zloděje spolehlivě odradit. Nejúčinnější je kombinace kvalitních bezpečnostních dveří se zámkem, ve kterém nechybí cylindrická vložka čtvrté třídy. Systém ukotvení bezpečnostních dveří hned na několika místech zajištuje mimo jiné i ochranu proti vysazení z pantů.

 

Zlodej

Cylindrická vložka a dveřní kování odradí zloděje

 

Investici do kvalitního zámku dobře promyslete. Klasický zadlabávací zámek je sice snadno dostupný, ale obvykle bývá poruchový. Nechtěný, samozvaný návštěvník se většinou vyzná od pohledu, a tak pro něj nemusí být běžný zadlabavací zámek žádnou větší překážkou. Kvalitní cylindrická vložka má na obalu uveden údaj, který informuje o její odolnosti proti hrubému poškozování, odvrtání, vytržení, atd. Zámky obsahují také údaje o stupni bezpečnosti, podle toho, jak snadno jej lze překonat, pro lepší orientaci jsou jednotlivé třídy rozlišeny také barvou. Zámek by mělo krýt dveřní kování, které efektně doplňuje vzhled dveří a zároveň zvyšuje bezpečnost.

 

Zabezpečení dveří, které nejsou bezpečnostní

 

 Pokud se Vám nechce investovat do bezpečnostních dveří, ale přesto hledáte způsob, jak posílit zabezpečení dveří. Základní bezpečnostní prvky, které však slouží spíše k informaci o nečekaných návštěvách, jsou dveřní kukátka a řetízek. Dveřní řetízek rozhodně není nepřekonatelnou překážkou, ale minimálně tvoří základní bariéru nevítaným hostům.

 

Zabezpečení dveřního rámu

 

Vstup lze doplnit ukotvenými bezpečnostními zárubněmi. Není žádným tajemstvím, že byty v paneláku se dají velmi snadno zpřístupnit roztažením zárubní, účinnou obranou pro tyto případy je zalití zárubní řídkým betonem.

 

Zabezpečení křídla dveří

 

Dveře samotné lze zpevnit kovem po celém obvodu, což je chrání proti vyražení, případně je oplechovat proti prokopnutí. Panty je vhodné opatřit zarážkou proti vysazení. Doporučujeme také vícebodový systém zamykání.

 

Ať už se jedná o kancelář, domácnost nebo třeba garáž, při výběru bezpečnostního systému pamatujte, že chráníte osoby a věci, které máte rádi, proto jim i sobě dopřejte kvalitu. Vyplatí se to.

Náš tip: mechanické zabezpečení dveří je také velice vhodné zkombinovat s elektronickým zabezpečením v podobě detektorů případně kamer.