Komplexní zabezpečovací systém pro rodinné domy

Pohodu každého obyvatele rodinného domu může v okamžiku zničit pokus o vniknutí potenciálním zlodějem. Ten nejčastěji hledá cennosti a běžné vybavení domácnosti. Má k dispozici hned několik možností, kudy do domu vniknout. Rodinné domy totiž disponují vícero slabými místy, co se zabezpečení týká.

Nejzranitelnější je dům v přízemních či sklepních oknech, vchodových a zadních dveřích, na balkoně nebo v garáži. Bezpečnost všech těchto prostor a tedy i celého domu lze snadno vyřešit pomocí jediného zabezpečovacího systému pro rodinné domy.

Hand - architecture - 1199595  -  kopie

Co a jak se zabezpečuje?

Ochrana se primárně soustředí na místa, u nichž je největší pravděpodobnost vniknutí. Největší důraz klade na okna a dveře. V jejich okolí se instalují detektory pohybu, které při správném nastavení dokáží pokrýt valnou většinu místnosti. Disponují zorným úhlem i přes 150 stupňů, díky čemuž zaznamenají jakýkoliv pohyb v okolí oken a dveří.

Detektory jsou doplněny sirénou, která v případě narušení vydá zřetelný zvukový signál. Je nutné dbát na její dobré umístění, aby byla dobře slyšet.

Další otázkou je, jaké místnosti se mají chránit nejvíce. S tím souvisí i problematika prevence zabezpečení domu. Je dobré mít cenné věci pouze v některých místnostech, ideálně v těch, které nejsou přímo u vstupů do objektu. V duchu prevence se také doporučuje vyvarovat se zanechávání jakýchkoliv vodítek, které by mohli potenciální narušitele do domu přilákat. Typicky se jedná o žebříky na střechu či oknům ve vyšších patrech nebo pootevřená okna.

Detektory se tak logicky umisťují právě do místností, kde se cennosti nacházejí. Nejčastěji hovoříme o obývacím pokoji, ložnici, pracovně a kuchyni. Zapomínat by se nemělo ani na garáž, která představuje místo s velmi slabou ochranou.

Náš tip: Rozmístění EZS

Dům

Charakteristika zabezpečovacího systému

Zabezpečení rodinného domu se realizuje pomocí komplexních systémů. Ty mimo již zmiňované detektory pohybu obsahují například magnetické jištění dveří a další užitečné detektory. Kouřové nebo detektory zaplavení. Dále systém pro zabezpečení rodinného domu může detekovat vznik požáru, únik vody či plynu.

Většinou bývá obohacen i o další praktické funkce. Oblíbené je dálkové ovládání elektrospotřebičů v domácnosti. Hovoříme-li o ovládání, i celý zabezpečovací systém lze řídi na dálku, a to pomocí chytrého telefonu s operačním systémem Android a nainstalovanou aplikací.

Pro zajištění maximální možné ochrany existuje možnost napojení bezpečnostního systému na pult centrální ochrany (PCO). S tímto krokem získáte nepřetržitý dohled nad vaším domem. PCO vás bude okamžitě informovat v případě jakýchkoliv pokusů o narušení domu. V té samé chvíli má PCO možnost ihned kontaktovat patřičné orgány (Policie ČR, záchranná služba apod.).

Detektory jablotron

Obsah zabezpečovacího setu

Systémy pro zabezpečení domu se vyrábějí v bezdrátové variantě, získávají tedy, alespoň co se rozmístění jednotlivých senzorů a detektorů týká, velikou variabilitu.

Za cenu od 25 500 Kč set obsahuje:

  • Zabezpečovací ústřednu s GSM komunikátorem pro ovládání ústředny a zasílání stavových a poplachových zpráv na zvolená telefonní čísla
  • Bezdrátovou klávesnici
  • 4x bezdrátový pohybový detektor
  • 3x bezdrátový magnetický dveřní kontakt na vstupní dveře a garážová vrata
  • Bezdrátovou vnitřní sirénu

Instalace kompletního zabezpečovacího systému stojí od 4 500 Kč.