Jak na zabezpečení bytu

Bojíte se o svoji bezpečnost ve svém bytě? Vlastníte byt, který musíte často opouštět a nechávat jej tak neobydlený? Chcete, aby byl váš majetek v bezpečí? Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli kladně, bezpečnostní systémy jsou záležitostí právě pro vás. V dnešní době existuje na trhu spousta možností, jak zabezpečit svůj byt či dům. Ideální cestou, jak se obrnit proti vniknutí nežádoucích osob do vašeho bytu, je konzultace s odborníkem, který vám navrhne optimální řešení na míru.

Základní dělení zabezpečovacích systémů je na mechanické a elektronické.

Mechanické zabezpečení

Mechanické zabezpečení bytu spočívá ve fyzickém zabránění vstupu lupiče do objektu. V případě, že k takovému vloupání dojde, mohou tyto systémy lupiče zastavit, majitel objektu se však nedozví, že se děje něco nekalého. Hlavními pilíři mechanického zabezpečení jsou bezpečnostní dveře, mříže, fólie na okna apod.

Elektronické zabezpečení

Druhou kategorií je zabezpečení elektronické. Hlavní rozdíl oproti mechanickému spočívá v tom, že při pokusu o vloupání se majitel objektu okamžitě dozví, že je něco v nepořádku. Jaký je princip elektronického zabezpečení? Představme si, že lupič přijde k objektu. Zde však, nejen že je fyzicky zastaven nebo zpomalen, především se jeho příchodem aktivuje čidlo, které odešle majiteli domu či bytu SMS zprávu, ve které se dozví, že do objektu se snaží někdo vniknout. Existuje také možnost nastavení volání společně s SMS zprávou. To skýtá tu výhodu, že majitel může "online" poslouchat, co se v objektu zrovna děje.

Velice často se elektronické zabezpečovací systémy používají v kombinaci s kamerovým systémem, jenž poskytuje aktuální pohled na dění v objektu. Majitel má tak situaci jako na dlani. Plusem je také uchovávání záznamu, který může případně sloužit jako důkazní materiál.

Konkrétní prvky elektronického zabezpečení

  • detektory pohybu (PIR, duální, mikrovlnné)
  • detektory tříštění skla (otřesně, trezorové)
  • detektory otevření
  • detektory monitorování prostředí
    • snímání teploty, vlhkosti, CO2, zaplavení
  • infrazávory
  • apod.

Komplexní zabezpečení bytu- svěřte se do rukou profesionálů

Způsob, jak zabezpečit byt či dům komplexně, spočívá ve využití odborné pomoci. Existují bezpečnostní agentury, které poskytují tyto služby. Základem takových bezpečnostních systémů je tzv. pult centrální ochrany, který zajišťuje nepřetržitý dohled nad daným objektem.

S ním pracují vyškolení pracovníci, kteří, je-li to nutné, mohou dorazit na místo činu a jsou oprávněni zadržet zde pachatele až do příjezdu policie. Samozřejmostí je kontaktování majitele objektu, velikou výhodou je také kontaktování potřebných orgánů státní správy (policie, hasičský či záchranný sbor). Tyto systémy se vyznačují velikou rychlostí provádění všech operací.

Jedná se o nejmodernější systémy, které naleznou využití jak v domácnostech, tak ve velkých firmách. Mimo detekce vloupání umí odhalit také úniky plynu, vody, požár a obdobné situace.

Jaká je cena komplexního zabezpečení?

Cena se odvíjí od účelu a míry požadované ochrany. Nejedná se tak o finančně nákladnou záležitost. Příznivou cenu v poměru cena-výkon nabízí set pro ochranu vašeho bytu či domu. Jeho základem je zabezpečovací ústředna s GSM modulem, která umí dát zprávu na pult centrální ochrany a zároveň až na 4 telefonní přístroje. Pomocí aplikace (pro OS Android) lze skrze ně celý systém jednoduše ovládat.

Ekonomický set, sloužící zejména pro objekty v místech, kde je veliké riziko vloupání či vandalismu, stojí 9 700 Kč. Je to investice, která se rozhodně vyplatí.

Elektronické zabezpečení bytu od Top Security s.r.o.

Top Security, s. r. o. - odborníci na zabezpečovací systémy

Pokud máte strach o bezpečí svého majetku a je vaší prioritou využívat služeb profesionálů se dlouholetými zkušenostmi, můžete se obrátit na bezpečnostní agenturu TOP Security, s. r. o.. 20 let zkušeností s instalací zabezpečovacích systémů hovoří za vše.

Když navštívíte jednu z mnoha poboček po celé České republice, dostane se vám možnost spolehlivého zabezpečení proti vniku cizích osob, případně úniku plynu, vody nebo požáru.

Zabezpečovací systémy od Top Security, s. r. o. jsou charakteristické snadnou obsluhou (ovládací panel či ovládání přes mobilní telefon či počítač), rychlou montáží, která je šetrná k danému objektu a nevyžaduje žádné stavební úpravy, a příznivou cenou.