Inteligentní dům = Inteligentní zabezpečení

Inteligentní dům – co to je?

Představte si dům, ve kterém můžete z jednoho místa zvládat celý jeho chod. Tím je myšleno ovládání vytápění a ohřevu, větrání, zavlažování, osvětlení prostor apod. Takové řešení v dnešní době není výplodem sci-fi románů, ale představuje pohodlný a praktický způsob péče o domácnost, který šetří váš čas, energii i peníze.

Inteligentní dům zvyšuje komfort bydlení a současně dlouhodobě snižuje náklady ve všech směrech. Pomocí ovládání můžete regulovat intenzitu topení, ohřívání, větrání i zavlažování. Nezáleží na tom, zda jste doma, v práci nebo trávíte dovolenou v tuzemsku či v cizině. Díky inteligentnímu domu zjednodušíte chod celé domácnosti, získáte více času na rodinu nebo své koníčky a jeho klady se promítnou také do vaší peněženky.

Mezi další výhody chytrého domu patří také jeho vyšší bezpečnost. Pomocí GSM sítě můžete dům kontrolovat, i když jste mimo něj. Pokud se navíc napojíte na EZS (elektronický zabezpečovací systém), ihned budete mít informaci o případném vniknutí do objektu.

Cílem inteligentního domu je maximální pohodlí jeho obyvatel, ať už v oblasti zábavy, bezpečnosti nebo praktického života. Díky své komplexnosti jednoduše propojíte jednotlivé prvky do celistvého systému a veškerou manipulaci zvládnete pomocí jednotného ovládání. Skrze hlavní řídící jednotku budete mít pod kontrolou osvětlení, teplotu interiéru, audiovizuální techniku i zabezpečení domu.

Ovládací panel

Zabezpečení

Zabezpečení vašeho domu budete mít pod palcem. Alarm, požární čidla, kamerový systém, infračervené závory, případně další bezpečnostní prvky zapnete pouhým dotykem při odchodu. Kromě toho můžete ovládat také žaluzie, světla, a dokonce některé zásuvky (a tím také vybrané spotřebiče, jako například varná konvice, žehlička apod).

Zabezpečení domu

Hledání klíčů je minulostí

Inteligentní dům se dále vyznačuje jedinečným integrovaným přístupovým systémem. Ten představují nejrůznější čtečky, pomocí kterých otevřete dveře, vrata, branky, případně další vchody do vašeho domu. Stačí přiložit identifikační kartu s čipem, nebo pouze prst a zabezpečení se deaktivuje, hlavní dveře se otevřou nebo se např. zapne osvětlení dle osoby, která právě vchází dovnitř.

Vzdálený dohled nad vaším majetkem

Nad domácností budete mít absolutní přehled, ať už budete kdekoli. Pro komunikaci vám stačí pouze mobilní telefon s připojením k síti nebo samotný přístup k internetu. Mobilní telefon v současnosti nosíme neustále při sobě, a tak kromě volání nebo psaní SMS zpráv budete mít pod kontrolou i váš majetek. Když se například vracíte z dovolené na horách, ještě před příjezdem můžete skrze dálkové ovládání nastavit vytápění domů a vy tak přijedete do pěkně vyhřátého příbytku.

Propojení

Elektroinstalace v inteligentních domech podporuje připojení a následné propojení dalších zařízení, mezi které patří například kamery, pohybové senzory, čidla apod. Vzniká tak ucelený funkční celek, který vás rychle a efektivně upozorní na jakoukoli změnu uvnitř domu. Samotný alarm pak můžete ovládat také na dálku a v případě potřeby ho jednoduše vypnete nebo zapnete.

Hlavní výhody inteligentního domu

Inteligentní dům funguje jako celek, který se skládá z několika subsystémů. A právě v tomto spojení 2 a více samostatných systému tkví hlavní přednosti. Přestavte si: světla, stínící techniku, ovládání spotřebičů, zavlažování, otevírání vrat atd. ovládáte jedním systémem. Na ten napojíte bezpečnostní techniku (EZS alarm, kamerový systém) a vytvoříte si vlastní domácí „pevnůstku“. Nejmodernější technologie vytváří ten nejlepší ALARM pro efektivní ochranu vás, vašich blízkých i majetku a navíc je již nyní dostupný i pro běžné uživatele.

Možnosti řízení elektrospotřebičů