Efektivní zabezpečení bytů, kanceláří a objektů pomocí uzamykacích klíčových systémů

V dnešní době mají požadavky na zabezpečení různých objektů stoupající tendenci (ať již kvůli pojišťovně či ochraně majetku), přičemž je ovšem důležité zachovat co možná nejvyšší efektivitu klíčového systému (aby například každý zaměstnanec nemusel nosit 20 různých klíčů).

Centrální klíčový systém

O společnosti a výrobních procesech

Celosvětově činná, původem německá, společnost ABUS Pfaffenhain působí v oblasti klíčových systémů, které vyrábí již více než 60 let. Za tuto dobu se stihla stát celosvětově uznávaným odborníkem na tuto problematiku. Celý výrobní proces je realizován ve výrobním závodě přímo v Německu, kde má tato společnost stále ústřední sídlo. Typicky německý důraz na kvalitu a drobné detaily pak zajišťuje vysoce kvalitní výsledný produkt, jenž se kompletně (od výroby každé části, přes galvanizaci až po zkompletování klíčového systému) odehrává v již zmíněném závodě. Velký důraz se zde klade především na striktní dodržování výrobních postupů, ale zároveň i na testování finálního produktu.

ABUS

O klíčových systémech ABUS Pfaffenhain

Společnost ABUS Pfaffenhain nabízí různé typy klíčových systémů se sjednocenými cylindrickými vložkami (využitelnými v každém klíčovém systému). Co od nich můžete očekávat a proč zvolit právě produkty této společnosti?

Cylindrické vložky

Základní informace

Každý zákazník obdrží ke každému klíčovému systému jeden klíčový plán a jednu bezpečností kartu, po jejímž předložení může objednat dodatečné klíče. Všechny klíčové systémy a jednotlivé vložky jsou pak dodávány v chráněném profilu, přičemž příslušné formuláře ke klíčovému systému je možno stáhnout z internetových stránek. Klíčové systémy produktové řady 4 pak obsahují minimálně 6 stavítek.

Přednosti

Hlavní předností klíčových systémů s jádrem o průměru 14 mm (umožňujícím výrobu velkých klíčových systémů) společnosti ABUS Pfaffenhain je kvalita dodávaných řešení. Klíče a stavítka jsou zde vyrobena z niklové mosazi, což zajišťuje dlouhou životnosti. První a třetí pár stavítek je pak vyroben ze speciální tvrzené oceli, což výrazně ztěžuje, až znemožňuje, odvrtání a zajišťuje tak bezpečnost celého systému. Díky patentovanému uzamykacímu systému se pak zákazníci nemusí bát ani nežádoucího okopírování klíčů.

Zapomenout bychom neměli ani na možnost dodat klíčový systém v provedení VdS třídy B, který splňuje požadavky pojišťoven. Zároveň je v každému systému možnost sestupně/vzestupně kombinovat různé typy klíčů, čímž je možno snížit celkové náklady na celý systém. Samozřejmostí je výroba cylindrických vložek podle evropské normy EN 1303 a německé národní normy DIN 18252.

Produkty a jejich využití

Společnost ABUS Pfaffenhain nabízí pestrou škálu produktů – od centrálních klíčových systémů, až po generální klíčové systémy. Jaké využití skýtají jednotlivé produkty a čím se od sebe liší?

Centrální klíčový systém

Centrální klíčový systém nabízí možnost otevřít jednu nebo více cylindrický vložek více různými klíči. Tento bezpečnostní uzamykací systém tedy umožňuje otevřít jedny dveře více různými klíči, což je možno využít například v obytném domě, kdy každý nájemník svým klíčem od bytu může odemknout zároveň například dveře vchodové či sklepní.

Centrální klíčový systém s technickým hlavním klíčem

Tento uzamykací systém se vyznačuje přítomností dodatečného, hlavního technického klíče, s jehož pomocí je možno odemknout více různých centrálních cylindrických vložek.

Hlavní klíčový systém

Hlavní klíčový systém obsahuje takzvaný hlavní klíč, se kterým je možné otevřít veškeré různé cylindrické vložky. Využití nachází například ve firmě, kdy je obchodní ředitel schopen odemknout všechny prostory.

Generální klíčový systém

Generální klíčový systém je kombinací dvou a více hlavních klíčových systémů. Každý hlavní klíč daného hlavního klíčového systému je ve své podstatě klíčem skupinovým, kdy umožňuje otevřít všechny dveře v daném systému. Klíč, který pak dokáže odemknout všechny cylindrické vložky, a tím pádem i všechny hlavní klíčové systémy, je označován jako klíč generální.

V praxi si to můžeme představit na příkladu, kdy je například každý zaměstnanec schopen otevírat dveře ve svém oddělení a obchodní ředitel je pak schopen otevřít úplně všechny dveře. Je zřejmé, že generální klíčový systém je vhodný v případě, že je potřeba, aby se každý zaměstnanec mohl volně pohybovat v určitém prostoru, ale do jiného prostoru již přístup neměl.

Generální klíčový systém

Je tedy zřejmé, že u společnosti ABUS Pfaffenhain si vybere každý, kdo má vysoké požadavky na bezpečnost a zároveň efektivitu klíčového systému.