Azor - základní GSM alarm pro vaše bezpečí

V současné době je potřebné chránit svou rodinu, majetek a peníze. Proto jsme pro vás vybrali velmi kvalitní mini alarm, který vám dokáže zajistit klidný spánek. Jedná se o GSM mini alarm Azor, který je od českého výrobce Jablotron. Jablotron je známý díky své preciznosti a profesionálnímu přístupu. Kdy jindy než dnes, začít chránit sebe a svou rodinu. Nikdy nevíte kdy se krize a stěhování národů zvrtne a nepokoje se dostaví i k nám. Pro dokonalou ochranu pro vás máme EZS Azor od společnosti Jablotron.

Přístroj funguje na dokonale propracované bázi, je možné ho připojit na PCO. Elektronický zabezpečovací systém Jablotron Azor je k dispozici pro všechny menší objekty - panelákové byty, chaty, garáže, sklepy, kanceláře i menší rodinné domy.

Azor - základní GSM alarm - Jablotron

Princip upozornění a instalace

Instalace je tak jednoduchá, že jí zvládnete bez potíží sami a nebudete k tomu potřebovat žádné odborné školení ani žádné speciální nástroje. Nebudete natahovat žádné kabely, vrtat či si jinak připravovat zeď. Dle návodu, který získáte společně s alarmem Azor, budete podrobně instruováni a bude vám doporučeno, kam se alarm od společnosti Jablotron nejvíce hodí.

Upozornění si můžete nastavit podle vlastního přání, může vám být poslána SMS či MMS zpráva nebo vám systém zavolá. Dále si zadáte, jak by měla zpráva vypadat a jaké informace by měla obsahovat. Zda chcete jen informační zprávu nebo podrobný popis co se u vás doma děje. Záleží na vás, jak si Azor nastavíte.

Ovládání a další příslušenství

Ovládání je v případě mini GSM alarmu Azor velmi jednoduché. K zajištění či odjištění alarmu stačí stisknutí vypínače, přiložení čipu či prozvonění a alarm Azor se sám vypne či opět aktivuje. Jednou z novinek, kterou společnost Jablotron nabízí je odposlech. Za pomocí mobilního telefonu můžete až 3 minuty poslouchat co se u vás děje. EZS Azor může najednou ovládat až 10 telefonních čísel. Můžete do systému navolit všechny členy rodiny a jednoho hlavního, který bude mít přehled o veškerém dění. Azor můžete nastavit také přes PC, jednoduchým ovládáním přes USB kabel.

Máte větší dům nebo chcete rozšířit pole působnosti? Není nic jednoduššího než si pořídit další mini alarm Azor či komponenty, které rozšíří bezpečnou zónu.

Náš tip: Zabezpečení přístupových cest – rozmístění detektorů

EZS Azor má velice snadné ovládání. K zajištění či odjištění tohoto alarmu stačí jednoduché stisknutí vypínače EZS u dveří, přiložením čipu, dálkovým ovladačem či prozvoněním, což bez problémů zvládnou i Vaše děti.

Poplach a centrální ochrana

Ústředna alarmu Jablotron Azor má integrovaný GSM komunikátor, díky kterému je neustále ve spojení s uživatelem alarmu nebo střediskem PCO (pultu centrální ochrany). Při poplachu je ústředna schopna odeslat informační SMS, či dokáže dokonce sama zavolat na přednastavená telefonní čísla. Při zapnutí sirény musíte počítat s tím, že ji uslyší vaši sousedé a zloděj či narušitel by mohl utéct. Proto vám raději doporučujeme tichý poplach, při kterém budete kontaktováni společně s PCO. Její součástí je také paměťová karta o kapacitě 1 GB, která v sobě uchovává hlasové zprávy a data z jednotlivých událostí. Alarm je možné rozšířit – například o pohybový detektor se zabudovanou kamerou.

Shrnutí toho nejdůležitějšího

Snadná instalace, kvalitní materiál, dlouhá výdrž. Velmi snadné nastavení a možnost hlasové či sms zprávy až na 10 čísel. Možnost rozšíření o jiné alarmy či komponenty.

 • SMS a volání
 • Jednoduché ovládání
 • Snadná montáž
 • Bezdrátové řešení
 • Možnost rozšíření
 • GSM plug-and-play mini alarm ideální pro malé instalace
 • 10 bezdrátových detektorů (pohyb, otevření dveří či oken, požár)
 • 10 uživatelů pro ovládání systému
 • hlasové a SMS zprávy až na 10 telefonních čísel
 • hlasová navigace pro snadnou orientaci v menu
 • komunikační frekvence 433 MHz

KOMPONENTY, které můžete mít. EZS AZOR od společnosti Jablotron

AZ-10K GSM komunikátor - je hlavní součástí systému. Přijímá hlášení z detektorů (poplach, slabá baterie) a ty posílá uživateli GSM sítí formou SMS a voláním. Poplach může být signalizován vestavěnou sirénou či tichým módem jen na váš telefon. Pro snadné ovládání telefonem má Azor hlasové menu.

AZ-10D Čtečka čipů - ovladač celého systému, který reaguje na přístupový čip AZ-10T – po jeho přiložení pošle čtečka signál ústředně pro start či stop systému. Přečtení čipu potvrdí čtečka barevnou signalizací.

AZ-10T Ovládací čip - slouží k identifikaci a autorizaciuživatele. Zapne či vypne pouhýmpřiložením ke čtečce čipů AZ-10D. Každý čip vysílá vlastní signál a systém tak snadno rozezná, kdo systém ovládal. Přívěšek můžete pohodlně nosit na klíčích.

AZ-10M Detektor otevření - hlídá otevření dveří nebo oknanezvanou osobou. Detektor obsahuje magnetický kontakt, který při oddálení magnetu na křídle dveří nebo okna vyhlásí poplach. Hlídá rovněž případné stržení z okenního nebo dveřního rámu.

AZ-10P Detektor pohybu - vyhlásí poplach v případě, žerozpozná pohyb v místnosti. Detektor je vhodný předevšímdo místností, do kterých je možnévniknout více vstupy. Pohybový detektor hlídá případné stržení ze zdi.

AZ-10S Detektor požáru - hlídá a reaguje na přítomnost kouře (viditelné zplodiny hoření) a rovněž na zvýšenou teplotu v místnosti způsobenou požárem. Detektor má také vestavěnou sirénu, která lokálně upozorní na požár.

AZ-10R Dálkový ovladač - zajistí a odjistí Váš systém pouhýmstisknutím tlačítka na dálku. V podobě přívěsku ke klíčům Vám pomůže snadno ovládat systém z místa, kde není čtečka čipů.

Azor - základní GSM alarm - Jablotron